Χριστουγεννιάτικη Γιορτή

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η γιορτή  του σχολείου μας για τα Χριστούγεννα σήμερα 22/12/23.  Το πρωί  οι μαθητές μας απόλαυσαν αφήγηση παραμυθιού με παράλληλη προβολή των εικόνων του σε προτζέκτορα με θέμα την ενσυναίσθηση  , παίξαμε διασκεδαστικά παιχνίδια και έπειτα με τους μαθητές της Ε΄και ΣΤ΄τάξης ψάλλαμε τα κάλαντα των Χριστουγέννων στον Δήμαρχο κ. Εξάρχου και τους υπαλλήλους του Δήμου και φυσικά στους τρόφιμους και το προσωπικό του Οικοτροφείου Νόστος. Δεν έλειψαν τα κεράσματα και οι ευχές για τις μέρες αυτές!Οι μαθητές της Α΄κ Β τάξης παρουσίασαν μία υπέροχη παράσταση με χιούμορ, χορό και πολλή μουσική!Τέλος ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων μοίρασε στους μαθητές υπέροχα δωράκια, και νόστιμα κεράσματα! Ήταν μια υπέροχη μέρα!

Η Διευθύντρια, οι εκπαιδευτικοί, οι μαθητές και οι μαθήτριες του 2ου Δημοτικού Σχολείου Κόνιτσας σας ευχόμαστε ολόψυχα

Καλά Χριστούγεννα & Ευτυχισμένο το Νέο Έτος!