Το πιο γλυκό ψωμί-Θεατρική Παράσταση

Την Δευτέρα 27/11/23 οι μικροί μας μαθητές είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μια υπέροχη παράσταση από την  Παιδική Σκηνή της Βίκυς Πάνου στο Δημαρχείο της Κόνιτσας. << Το πιο γλυκό ψωμί >> είναι ένα λαϊκό παραμύθι που μας διδάσκει την αξία της εργατικότητας και της προσπάθειας και οι μικροί μας μαθητές ενθουσιάστηκαν με την μουσική, τους ηθοποιούς και τις γνώσεις που αποκόμισαν!

Επίσκεψη Γ΄κ Δ΄τάξης στη βιβλιοθήκη-Σημεία και τέρατα

Στις 16 Νοεμβρίου 2023 οι Γ΄κ Δ΄ τάξεις του σχολείου μας επισκέφθηκαν  την Δημόσια Βιβλιοθήκη της Κόνιτσας και συμμετείχαν  στη δράση Σημεία και Τέρατα που σχεδιάστηκε  για το δίκτυο Βιβλιοθηκών Ελλάδας από την Εθνική Βιβλιοθήκη Ελλάδας. Μάθαμε για τα τέρατα της μυθολογίας, τις ιστορίες τους και τους ήρωες που συνδέονται μαζί τους. Στο τέλος τα αποτυπώσαμε στο χαρτί! Ευχαριστούμε πολύ το προσωπικό της Βιβλιοθήκης για την υπέροχη φιλοξενία.

ΕΠΕΤΕΙΟΣ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ 17/11/23

Αγαπητοί  γονείς ,

σας ενημερώνουμε ότι  την Παρασκευή 17/11/23 στο σχολείο μας θα πραγματοποιηθεί γιορτή για την Επέτειο του Πολυτεχνείου στις 9.00π.μ. Την γιορτή προετοίμασε η Ε΄ τάξη. Την ημέρα αυτή οι μαθητές  θα αποχωρήσουν μετά το πέρας της εκδήλωσης. Το ολοήμερο σχολείο δεν θα λειτουργήσει. Παρακαλούμε να φροντίσετε για  την ασφαλή αποχώρηση των μαθητών και μαθητριών.

Σας περιμένουμε!