Βαθμολογία β’ τριμήνου 2020-21

Αγαπητοί γονείς,
την Τρίτη 23/03/2021, μετά τις 11:00 π.μ.,  θα αποσταλούν οι βαθμοί  των μαθητών των τάξεων Γ΄, Δ,΄,Ε΄,ΣΤ΄. στα mail των γονέων και κηδεμόνων.
Οι μαθητές των τάξεων Α΄και Β΄ θα ενημερωθούν προφορικά από τους  εκπαιδευτικούς των τάξεων.
Όσοι δεν παραλάβουν τις βαθμολογίες να απευθυνθούν την Παρασκευή μετά τις 13:30 στο σχολείο μας ή στον εκπαιδευτικό της τάξης.
Ο Διευθυντής και το εκπαιδευτικό προσωπικό του 2ου Δημοτικού Σχολείου Κόνιτσας.

Τηλεκπαίδευση 16/03 έως 27/03

Αγαπητοί γονείς,
Σας ενημερώνουμε ότι για το επόμενο διάστημα, από 16/3/2021 μέχρι  27/03/2021 το σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό. Τα μαθήματα θα  γίνονται εξ αποστάσεως ,με τηλεκπαίδευση από τις 14:10 μέχρι τις  17:20. Ισχύει το προηγούμενο πρόγραμμα εξ αποστάσεως το οποίο θα σας  σταλεί στο e-mail σας.  Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία  επικοινωνείτε με e-mail η τηλεφωνικά με τον εκπαιδευτικό ή το σχολείο  μας.

Καλή Σαρακοστή και καλή αντάμωση.

Με εκτίμηση

Ο Διευθυντής και το εκπαιδευτικό προσωπικό.

Ευχαριστήριο σημείωμα !!

Ο Διευθυντής του 2ου Δημοτικού Σχολείου Κόνιτσας και ο Σύλλογος Διδασκόντων ευχαριστούμε θερμά τους γονείς και τους κηδεμόνες των μαθητών και των μαθητριών μας για την ευγενική προσφορά τους να δωρίσουν ένα σεβαστό ποσό στον Οργανισμό Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος), για την κάλυψη των αναγκών θεραπείας παιδιών με σοβαρές ασθένειες.

Κάθε τέτοια προσφορά, μικρή ή μεγάλη, αποτελεί έμπρακτη απόδειξη ανθρωπισμού και αλληλεγγύης.

Εκ μέρους της σχολικής κοινότητας