Ανακοίνωση για την 28η Οκτωβρίου

Σας ενημερώνουμε ότι στις 27 Οκτωβρίου θα γίνουν στο σχολείο μας εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940.

Οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά στις 08:30 π.μ. και θα αποχωρήσουν στις 10:00 π.μ.

Το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Για την κατάθεση στεφάνου την ίδια μέρα οι μαθητές, που θα καταθέσουν, θα παραμείνουν στο σχολείο.

Ανήμερα 28η Οκτωβρίου ο σημαιοφόρος, οι παραστάτες που παίρνουν μέρος στην παρέλαση πρέπει να παρευρίσκονται στο σχολείο μας στις 9:20 π.μ. για να μεταβούν  με τους εκπαιδευτικούς για την τέλεση της δοξολογίας στο ναό του Αγ, Κοσμά.

Όλοι οι μαθητές /τριες  θα συγκεντρωθούν στις 10:45 π.μ. μπροστά από το Δημαρχείο για την παρέλαση.

]Επισημαίνεται ότι οι εορταστικές εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν σύμφωνα με τις εκάστοτε ισχύουσες υγειονομικές διατάξεις για την προστασία από τη διάδοση του κορωνοϊού COVID-19 (Αριθμ. Δ1α/Γ.Π.οικ.50908/7-9-2022 ΚΥΑ (Β΄ 4695).