Ευρωπαϊκή Μέρα Γλωσσών

Σήμερα Τρίτη 26/09/23 γιορτάσαμε την Ευρωπαϊκή Μέρα Γλωσσών με τους μαθητές μας να συμμετέχουν σε παιχνίδια αλλά και με τη δημιουργία Poster και κολάζ.

Παίξαμε , γελάσαμε , μάθαμε μα πάνω απ’όλα δουλέψαμε ομαδικά και με συνεργατικό πνεύμα!

Παιδιά Συγχαρητήρια! Congratulations!Gratulation!Bravo!

Δράση για το λαϊκό παραμύθι και την ψυχική ασθένεια

Την Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης του σχολείου μας συναντήθηκαν με το Αδράχτι και την καταπληκτική Μαρία Μαχαίρα στην φιλόξενη αυλή του ξενοδοχείου <<Το γεφύρι>> όπου συνδιοργανώθηκε με το Οικοτροφείο Νόστος δράση για τον ρόλο της αφήγησης  του λαϊκού παραμυθιού στην  ψυχοκοινωνική αποκατάσταση ατόμων με ψυχική ασθένεια! Μοιραστήκαμε υπέροχες στιγμές γέλιου , δημιουργικότητας και έμπνευσης  και πλέξαμε τα δικά μας παραμύθια. Ευχαριστούμε το Αδράχτι, τον Νόστο και το ΓΕΦΥΡΙ για την υπέροχη φιλοξενία.

Αγιασμός 11/09/2023

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 11/9/2023 στις 9.00 π.μ. στην αυλή του σχολείου μας.

Μετά τη λήξη του, οι μαθητές μας θα παραλάβουν τα βιβλία τους στις  τάξεις τους και θα αποχωρήσουν.

Καλή σχολική χρονιά!!!