Ενδοσχολική Επιμόρφωση

Ημέρα επιμόρφωσης για τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας  η Πέμπτη 15/2/2024  καθώς είχαμε την χαρά και την τιμή να μας επισκεφθεί ο αγαπητός καθηγητής κ. Βασίλειος Κούτρας. Μαζί με τις εκπαιδευτικούς της Κιβωτού του Κόσμου συμμετείχαμε σε βιωματικό εργαστήριο και αποκομίσαμε χρήσιμες γνώσεις  που θα αξιοποιηθούν στην εκπαιδευτική διαδικασία! . Ευχαριστούμε πολύ!

Θερμές ευχαριστίες

Στα πλαίσια της έναρξης της συνεργασίας του Σχολείου μας με την Κιβωτό του Κόσμου, οι υπεύθυνες της δομής Κόνιτσας με την κοινωνική λειτουργό , μας επισκέφθηκαν για να μας μιλήσουν για το έργο τους . Τις ευχαριστούμε πάρα πολύ για την επίσκεψη αλλά και για τα έπιπλα, παιχνίδια, βιβλία και επιστημονικά περιοδικά που μας χάρισαν με τα οποία αλλά και με τις δωρεές γονέων και φίλων του σχολείου εμπλουτίσαμε τις γωνιές χαλάρωσης και κοινωνικοποίησης που έχουμε δημιουργήσει στο σχολείο μας όπου περνάμε δημιουργικά τον χρόνο μας στα διαλείμματα και στο ολοήμερο!