ΣΥΝΤΟΜΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Αγαπητοί γονείς,

Όπως γνωρίζετε πρέπει να προσαρμοστούμε, προς το παρόν, σε νέα δεδομένα ακόμα και στην εκπαίδευση. Παρακάτω θα δοθούν κάποιες οδηγίες έτσι ώστε να εξοικειωθείτε και εσείς με την διαδικασία τηλεκπαίδευση- webex.

1. Σας έχει σταλεί στα mail των μαθητών το πρόγραμμα των τάξεων για το επόμενο διάστημα, το οποίο έχει αναρτηθεί και στην ιστοσελίδα του Σχολείου μας.
  2. Σας έχουν σταλεί στα mail των μαθητών, τα link εισόδου ,στο webex, των εκπαιδευτικών.
  3. Πατώντας πάνω στο link την ώρα του εκάστοτε μαθήματος μπαίνετε στο personal room του εκπαιδευτικού.
  4. Μπαίνετε κατά προτίμηση από τα mail των μαθητών.
  5. Στηρίζετε, όσο είναι δυνατόν, τους μαθητές σε αυτήν την διαδικασία.
  6. Αν κάποιος μαθητής δεν έχει ή δεν βρίσκει το mail του στο sch.gr να επικοινωνήσει με το σχολείο.
  7. Οποιεσδήποτε δυσκολίες παρουσιαστήκαν ως τώρα οφείλονται στο δίκτυο.
  8. Στο site μας του 2ου Δημοτικού Σχολείου Κόνιτσας, που σας έχει σταλεί το link, θα υπάρχουν συνέχεια πληροφορίες.
  9. Για κάθε διευκρίνιση στη διάθεση σας.

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Ο Διευθυντής και το εκπαιδευτικό προσωπικό του 2ου Δημοτικού Σχολείου Κόνιτσας

Τηλ. Επ:  6945455304

2655022437

Υ.Γ. : Εννοείται ότι η τηλεκπαίδευση δεν μπορεί να αντικαταστήσει τη δια ζώσης διδασκαλία και ειδικά σε παιδιά Δημοτικού και Νηπιαγωγείου.